Без категорії

Як подолати негативні емоції та стрес?

Ми вже знаємо як стрес, депресія, тривога та смуток впливає на нашу шкіру. Давайте спробуємо вийти з цього стану разом. Тож, що нам радять спеціалісти та ті, хто вже зміг подолати ці негативні емоції:

  1. Діяльність (ментальна та фізична).
  • Спорт. Будь-які фізичні навантаження допомагають збільшити вироблення ендорфінів, які посилюють відчуття задоволення. Їх також називають гормонами щастя. Під час фізичних вправ у мозку розвиваються нейромедіатори, які відповідають за хороший настрій і зменшують вміст гормону стресу – кортизол у крові.
  • Інтелектуальна діяльність. Кора великих півкуль гальмує амігдалу, яка робить нам тривожність. Тому інтелектуальна діяльність може допомагати: шахи, головоломки, математичні задачі, кросворди, вивчення іноземної мови тощо.

2. Жити теперішнім, а не майбутнім. Перестаньте уявляти майбутнє, накручувати себе та моделювати в голові купу сценаріїв подій. Зрозумійте, що у вас є вибір: насолоджуватися моментом або ненавидіти його. Ніхто не знає, коли у них заберуть наступний момент їхнього життя. Ваш наступний момент не гарантований, так чому б не скористатися тим, в якому ви перебуваєте?  Наша задача — максимально зачепитися за теперішнє. Заземлятися у те, що тут і зараз є у вашому житті та робить його кращим. Стіни є? Супер. Вода є? Чудово. Їжа. Люди. Тварини. Все, що окей тут і зараз, має бути основним фокусом уваги.

3. Вдячність. Подумайте, за що ви можете бути вдячними Господу або Всесвіту. Замість постійного невдоволення ви почнете отримувати радість від того, що у вас є.

4. Природа та свіже повітря. Кожного дня намагайтесь бувати на природі та дихати свіжим повітрям. Учені стверджують, що перебування на природі сприяє покращенню психічного здоров’я. Такий самий вплив має і сонячне проміння. Промені сонця сприяють підвищенню рівня серотоніну, що забезпечує покращення настрою.

5. Інформаційна гігієна. Оберіть кілька джерел інформації, усі інші не дивіться. Можна читати новини 2 рази на добу. Те саме стосується обговорень із близькими: тільки якщо є критично важлива інформація. Поза тим говоримо про ситуацію за графіком, наприклад двічі на день. Менше знаєш — міцніше спиш.

6. Сон. Необхідно забезпечити сон тривалістю вісім годин щоночі. Важливо привчити себе лягати і вставати в один і той же час. Сон достатньої тривалості не тільки забезпечить зменшення симптомів депресії, а й підвищить загальний тонус організму і здатність до роботи.

7. Допомагайте іншим. Можна сказати – це сенс нашого життя – бути корисним комусь. Це може бути фінансова допомога, або приготування їжі та роздача нужденним. Допомагаючи іншим, ми почуваємось щасливими та вдоволеними.

8. Молитва та медитація. Якщо ви віруюча людина, напевно ви знаєте як молитва заспокоює та дарує радість, впевненість та розуміння що ми тут нічого не контролюємо. Медитації бувають різні, але всі вони направленні на заспокоєння нашого розуму та зосередження на Вищому Я. Медитації допомагають досягненню психічно ясного та емоційно спокійного та стабільного стану.

9. Творчість. Знайдіть собі хобі. Напевно, ще з дитинства ви пам’ятаєте це відчуття, коли ви чимось захоплені. Це відчуття дарує неймовірну енергію, силу, натхнення та радість. Коли як не зараз почати займатись тим, про що давно мріяли?

10. Музика та спів. Автори деяких наукових досліджень стверджують, що музика є потужним засобом для покращення настрою та зменшення симптомів депресії. Спів – це також відмінний засіб для зняття будь-якого психічного напруження, яке виникає також при страхах, тривозі та агресії. Спів дарує енергію та радість.

11. Сміх. Під час веселощів в організмі посилюється виробництво ендорфінів, інакше відомих як гормони щастя. Сміх розслабляє тіло, знімаючи напругу і стрес. Коли людина посміхається, активізуються м’язи обличчя, а це чудова профілактика в’ялості шкіри і зморшок. Також, пам’ятаємо, що сміх – це зброя! Жарти допомагають нам висловити зневагу до спільного ворога, піднімати дух та наближати перемогу. 

12. Їжа. Звісно має бути правильне харчування, щоб в організм потрапляли необхідні вітаміни та мікроелементи, необхідні для фізичного та психологічного здоров’я. Такі продукти, як: горіхи, чорний шоколад, банани, авокадо, цитрусові – добре піднімуть настрій. Частыше готуйте щось смачненьке та радуйте себе та близьких. Але більш детально про харчування в період стресу ми ще поговоримо..

Залишити відповідь